Inviterer til agentløype på Trondenes

Trondenes menighet inviterer tredjeklassinger til å delta som tårnagenter i en agentløype i helgen.

TÅRNAGENT: Alle tredjeklassinger i Harstad kan bli tårnagent.   Foto: Harstad kirkelige fellesråd

nyheter>>

Tårnagentene i Trondenes kirke har ikke fått noen oppdrag i det siste, på grunn av koronastengt kirke. Nå inviterer menigheten alle tredjeklassinger i Harstad til å delta i en agentløype førstkommende lørdag formiddag, i tillegg til at barna kan være digitale tårnagenter hjemmefra hele uken.

Lørdag vil det bli gjort klar en agentløype i området rundt Trondenes kirke. Undervisningsleder i Harstad kirkelige fellesråd, May-Britt Lund, vil møte barna og familiene som kommer og sende de videre på veien.

– I agentløypa vil de få ulike spørsmål, og bli bedt om å løse oppgaver, forklarer hun.

Den siste uka har også Harstad kirkelige fellesråd lagt til rette for digitale tårnagenter. Da kan barna skanne en QR-kode hjemmefra, og få opp ni ulike videoer som menigheten har spilt inn med ledetråder som leder til et løsningsord.

– Vi har til og med fått en arkitekt til å tegne et kart over Trondenes kirke, så vi håper at alle tredjeklassinger i Harstad vil delta som digital tårnagent, sier Lund, og legger til at de som sender inn løsningsordet vil få en overraskelse i posten.

– Vi blir veldig glade hvis mange barn vil delta, både på agentløype og som digital tårnagent.