Kutter avgift for de yngste. Klubben tar regninga i den krevende koronaperioden

– Frafall fra vår klubb i koronaperioden skal ikke være begrunnet med økonomi.

ØKONOMI: Ronny Sørensen og det resterende styret i HK Landsås har kommet fram til at koronavirusets begrensninger ikke skal gå ut over klubbens medlemmer. Derfor tar klubben regninga for treningsavgift for spillere fra ti år og yngre fram til nyttår. 

sport

Det sier leder i HK Landsås, Ronny Sørensen om situasjonen innenfor egen klubbparaply. Som i alle andre klubber har de fått merke at koronavirusets inntog har satt sitt klare preg på hvordan man har fått bedrevet sin aktivitet. Det kan også leder Ronny Sørensen bekrefte at har hatt en konsekvens for klubben.

– Vi har mistet en del spillere i aldersbestemt avdeling med situasjonen som en direkte årsak til at sesongen har blitt kraftig amputert.