NRK meldte fredag at Norsk filminstitutt gir fra seg 47 millioner kroner, den største tildelingen hittil, for å få innspillingen av «B25», som den 25. «James Bond»-filmen skal hete, til Norge.
Innspillingen er ventet å starte i mars i år og skal etter planen slippes i februar 2020. I teorien er det fortsatt mulig at Bond kommer til Nord-Norge, men spekulasjonene tyder på at det blir Vestlandet.
Seier etter to års innbitt kamp mot kommunen
I to år har Evy Jensvoll kriget mot koordinerende enhet i Harstad kommune – en kamp hun vant til slutt. Søsteren Inger har endelig fått plass på Bergsodden sykehjem.
Risikerer nye tiltak: Målte over grensene for svevestøv i Harstad 29 dager i fjor
Men resultatene fra det første året med målinger av luftkvaliteten i Harstad, har medført tiltak som har bidratt til å redusere svevestøvproblemet.
Hit skal Skafferiet
Delikatesseforretningen blir nabo med Mat av Vahl i Strandgata 4, noen meter fra torget i sentrum av byen.