Slik ønsker Finnmark og Troms Ap å stille til fylkestingvalget

Første tromsøværing finner vi på 10. plass på nominasjonslisteforslaget fra Finnmark og Troms Ap.

Marta Hofsøy og Stein-Gunnar Bondevik 

nyheter

Det er klart etter at Troms og Finnmark Ap offentliggjorde fredag ettermiddag sin liste til det kommende fylkestingsvalget i Troms og Finnmark.

TOPP: Lista til Troms og Finnmark Arbeiderparti toppes av kåfjordingen Bjørn Inge Mo. 

 

Lista toppes av kåfjordingen Bjørn Inge Mo, etterfulgt av Bente Haug (Alta) og Tarjei Jensen Bech (Hammerfest).

Finnmark Ap-leder Kristina Hansen var tiltenkt andreplassen, hun har i stedet blitt plassert på en 12. plass etter å ha tapt voteringen mot Bente Haug, melder Altaposten.

Nominasjonsliste forslag fra Finnmark og Troms:

1) Bjørn Inge Mo (Fylkesrådsleder), Kåfjord.

2) Bente Haug (Fylkesordfører), Alta, 4 stemmer.

3) Kristina Hansen (Fylkesordfører), Nordkapp, 3 stemmer.

4) Tarjei Jensen Bech, Hammerfest.

5) Sigrid Ina Simonsen, Harstad.

6) Knut Werner Hansen, Karlsøy.

7) Stine Akselsen, Lebesby.

8) Silje Vollan Nilsen, AUF, dissens AUF Finnmark og Troms.

9) Bjørn Johansen, LO.

10) Martha Hofsøy, Tromsø.

11) Stein-Gunnar Bondevik, Tromsø.

12) Kristina Hansen, Nordkapp.

13) Remi Strand, Vardø.

14) Synnøve Søndergaard, LO.

15) Maren Bakkevoll, AUF, dissens AUF Troms og Finnmark.

16) Niklas Johansen, AUF.

17) Kristin Rajala, Tana.

18) Steinar Karlstrøm, Alta.

19), Eva Ottesen, Gratangen.

20) Torbjørn Skogstad, Balsfjord.

21) Silje Vollan Nilsen, AUF.

22) Torkjell Johnsen, Porsanger.

23) Mari Siljebråten, Bardu.

24) Kim Håkon Pedersen, Salangen.

25) Eldbjørg Mathisen, Karasjok.

26) Ståle Olsen, Båtsfjord.

27) Maren Bakkevoll, AUF.

28) Tor Inge Hoaas, Tromsø.

29) Sylvi Jane Huseby, Hammerfest.

30) Willy Pedersen, Vadsø.

31) Hanne Linaker, Bardu.

32) Kurt Nordkyn Klaussen, Balsfjord.

33) Mariann Wollmann Magga, Sør-Varanger.

34) Roger Hansen, Nordkapp.

35) Malin Bredal Woll, AUF.

36) Øystein Skallebø, Skjervøy.

37) Hilde Søraa, Alta.

38) Maung San Lwin, Sør-Varanger.

39) Tove Karoline Knutsen, Tromsø

40) Øyvind Evanger, Nordreisa.

41) Anne Mette Bæivi, Hammerfest.

42) Stein Thomassen, Loppa.

43) Sigrund Hestdal, Nordreisa.

44) Halvar Hansen, Harstad.

45) Bjørg Masternes, Porsanger.

46) Odd Arne Dikkanen, Nesseby.

47) Åshild Hansen, Skjervøy.

48) Arne Bergland, Lenvik.

49) Marit Kirsten Anti Gaup, Karasjok.

50) Geir Ove Bakken, Alta.

51) Elisabeth Steen, Tromsø.

52) Arild Bråten, Målselv.

53) Hilde Fagerhaug, Nordkapp.

54) Reidar Nilsen, Hasvik.

55) Linn Katariina Henriksen, Ibestad.

56) Asbjørn Rasch, Tromsø.

57) Hildegunn Londal, Alta.

58) Isak Mattis Buljo, Kautokeino.

59) Sigrid Mathisen, Kvæfjord.

60) Kjetil Johnsen, Lenvik.

61) Lindal Randal, Sør-Varanger.

62) Trond Einar Olaussen, Gamvik.

63) Siri Sandbakken, Målselv.

64) Robert Hansen, Skjervøy.

65) Tone Ingebrigtsen, Tromsø.

66) Robert Wilhelmsen, Kvalsund.