Siden i fjor høst har skyttere fra hele landet forsøkt å kvalifisere seg for finalen i Heli-Team Cup, som arrangeres av Trondenes Skytterlag i Harstad.
Finalene i Kanebogen foregikk fra 09 på morgenkvisten til 18 på kvelden, og deltakerne kom fra Porsgrunn og Moss i sør til Tana i nord. Under ser du hvem som skjøt og til hvilken tid.
Første finale (V65 og V73), 09.00:
Klasse V65:
1. Idar Sareussen, Trondenes
2. Oddmund Eggum, Trondenes
3. Roald Søfting, Ramsund
4. Åge Waldemar Hanssen, Storfjord
5. Oddmund Karl Theodorsen, Trondenes
Klasse V73
6. Petter Skaanevik, Porsgrunds
7. Svein Andreassen, Bodø Østre
8. Tore Winje, Målselv
9. Kjell-Arne Hermansen, Trondenes
10. Eilif Andersen, Sortland
Andre finale (klasse 1), 09.50:
1. Vegard Jensen, Kjøpsnes
2. Stig Robert Haugen, Saltdal
3. Esben Isaksen, Kjøpsnes
4. Trond Harila, Trondenes
5. Gabrielle Vaeng, Trondenes
6. Mathias Brandtzæg, Ørnes
7. Annie Valle Kjøsnes, Trondenes
8. Stian Walør Fagerthun, Bardu
9. Malin Tannheden, Ørnes
10. Eli Beathe Mentzoni, Sortland
Tredje finale (klasse 2), 10.40:
1. Jo Ørjasæter, Ramsund
2. Daniel Elvebø, Målselv
3. Espen Martinsen, Ramsund
4. Tom-Hugo Johansen, Balsfjord
5. Merete Orkana Eggum, Trondenes
6. Gyda Enger, Målselv
7. Sigrid Indrebø Haakonsen, Lakselvdal
8. Mahad Tony Sjøgren, Balsfjord
9. Magnus W. Rabben, Bø
10. Kristin Haldrosen, Sulitjelma
Fjerde finale (rekrutt), 11.30:
1. William Lorentsen, Ramsund
2. Regine Pedersen, Bjerkvik
3. Patrick Nicolai Engen, Ørnes
4. Eivind Nermark, Trondenes
5. Petter Langvann, Røvassdalen
6. Eirik Malin, Tana
7. Victoria Lynghøy, Bodø Østre
8. Tiana Tannheden, Ørnes
9. Lucas Aleksander Nordås, Bardu
10. Dominik Jahic, Sortland
Femte finale (eldre rekrutt), 12.20:
1. Eline Elvebø, Målselv
2. Sigve Svendli, Storsteinnes
3. Celine Nermark, Trondenes
4. Johannes Nilsen, Alta
5. Henning Haugen, Saltdal
6. Dina Nermark, Trondenes
7. Heika Berg Horndal, Sørfjord og Omegn
8. Julie Valle, Sortland
9. Ira Johansen, Målselv
10. Johannes Hillestad, Falken
Sjette finale (junior), 13.10:
1. Ervin Johansen, Målselv
2. Timian Halvorsen, Sortland
3. Ellen Østensen Winnem, Alteren
4. Isak Magnussen, Alteren
5. Vilde Stenseng Andreassen, Kjøpsnes
6. Jørn Dybdahl-Henriksen, Dverberg
7. Amund Kaasen, Kvænangen
8. Elliot Jørgensen, Bodø Østre
9. Jenny Sofie Gjervik Lossius, Trondenes
10. Anna Kristine Haakseth, Falken
Sjuende finale (kikkert og eldre junior), 14.00:
Kikkert:
1. Yngve Rognli, Storfjord
2. Harald Wastøl, Trondenes
3. Idar Johnny Kjøsnes, Trondenes
4. Ståle Kristiansen, Evenes
5. Eivind Letto, Storfjord
Eldre junior:
6. Karine L.S. Ørjasæter, Ramsund
7. Torjus Johansen, Hammerfest
8. Josefine Strand, Storsteinnes
9. Sáve Malin, Tana
10. Benedikte Amalie Brandtzæg, Ørnes
Åttende finale (V55), 14.50:
1. Arnulf Losvar, Alta
2. Inger Johanne Habeet, Bodø Østre
3. Stein Gjøran Larsen, Kvænangen
4. Tom Karlsen, Røvassdalen
5. Helene Enoksen, Sortland
6. Herdis Berntsen, Målselv
7. Oddbjørn Kjellbakk, Lakså
8. Geir Torkildsen, Bodø Østre
9. Magnus Lund, Bodø Østre
10. Stein Hugo Berntsen, Målselv
Niende finale (klasse 5), 15.40:
1. Bengt Bratland Nermark, Trondenes
2. Ole-Anders Hagen, Målselv
3. Tom Marius Gjertsen Kalvik, Trondenes
4. Silje Jeanett Holter, Moss og Våler
5. Arnt Erik Aune, Bodø Østre
6. Anders Kruhaug, Bjerkvik
7. Atalie Pedersen, Vaagakallen
8. Camilla Mudenia, Tana
9. Terje Andreas Solås, Ramsund
10. Jan Erik Aasheim, Bodø Østre
Tiende finale (klasse 4), 16.30:
1. Anna Svendli, Storsteinnes
2. Ørjan Solberg Hansen, Lakså
3. Miriam Amalie Pedersen, Hammerfest
4. Jan Otto Kaino, Kvænangen
5. Tom Eirik Malin, Tana
6. Conny J. Karlsen, Kvænangen
7. Tuva Hugås, Sulitjelma
8. Tor Hansen, Lakså
9. Bård Kaasen, Kvænangen
10. Kamilla Lian, Trondenes
Ellevte finale (klasse 3), 17:20
1. Sandra Elise Johansen, Balsfjord
2. Rune Langvann, Røvassdalen
3. Elin Sareussen Vang, Trondenes
4. Arnt Erik Karlsen Wollum, Trondenes
5. Lars Robin Lian, Trondenes
6. Erik Hugås, Sulitjelma
7. Vibeke Arnesen, Trondenes
8. Trine Kristin Gjervik Lossius, Trondenes
9. Rolf Johansen, Trondenes