Foto: Odd Leif Andreassen
Storseier til HIL
Kampen strartet klokken 1400.
Etter tre minutter scoret Kåre Harald Arntsen på en heading, og tok Harstad opp i ledelsen.
Resten av omgangen har vært et langt gjesp.
Tverrlandet har vært nærmere å utligne enn HIL til å øke ledelsen.
HIL spiller med lite presisjon og dårlig timede innlegg foran mål.
I det 48. minutt scoret Daniel Edvartsen, og HIL går opp til 2-0.
To minutter etterpå scoret Sondre Jakobsen etter et nydelig forarbeid av David Johansen.
Det er et mye mer aggresivt hjemmelag som har kommet på banen i andre omgang. Det gåtr hardt inn i duellene og vinner ballene.
I den 61. minutt scoret Kristian Ellefsen på et vakkert skudd fra 12 meter. 4-0 til HIL.
David Johansen putter på til 5-0 to minutter etter.
HIL overkjører Tverrlandet totalt i andre omgang, og sluttresultatet kommer kun til å avhenge av hvor mye HIL trøkker på.
Alle trodde det ble 6-0 da ballen spratt på tverrliggeren til Tverrlandet og ramlet ned foran Kristian Ellefsen, som puttet ballen i mål.
Spillerne til Tverrlandet protesterte, og mente ballen hadde vært ute. Dommeren konfererte med linjemannen, som mente ballen hadde vært inne på banen hele tiden.
Dermed godkjente dommeren målet.
På vei til avspark stoppet målscorer Ellefsen dommeren og sa at ballen hadde først truffet utsiden av stolpen som holder nettet oppe bak i målet, før den spratt tilbake på tverrliggeren. Ballen hadde dermed vært utenfor banen, og dommeren anullerte da målet.
Fair play i praksis av Ellefsen.
Kampen endte 5-0 til HIL.