Nordnorsk reiselivsnæring diskuterer lønnsomme vinteropplevelser 15. og 16. mars. Samtidig lover disse aktørene stor ståhei og stormende jubel i sentrum.
Publisert: 25.02.2011 kl. 12:48 , Endret: 25.02.2011 kl. 13:14
Vinterkonferansen Snow11 samler internasjonale turoperatører, samt store og små reiselivsaktører i landsdelen i Harstad i mars. Da det ble kjent at Harstad fikk den store konferansen, fødte Harstadregionens næringsforening ideen om å skape noe tilknyttet vinter og snø i sentrum.
Dermed ble SnowFun en realitet. Dette blir en vinterfest vi aldri har sett maken til i byen.
- Hensikten er at de tilreisende, enten de kommer til konferansen eller er har andre grunner til å besøke byen, skal huske Harstad, forteller Knut-Erik Dybdal. Som direktør på Grand representer han næringslivet som hadde ideen.
Det er barna som skal få boltre seg mest i sentrum. Barnehagene og barneskoler inviteres til sentrum for å være med på sledeturer med hest, rein og skuter. Det blir lek med akebrett og rattkjelker, dataspill på storskjerm, skirenn og pølsegrilling, og boller og saft i stengte gater. Det blir i det hele tatt mye lek og moro i Harstad sentrum.
- Det handler om å gjøre noe i lag, å skape noe i sentrum, sier Ellen Eliseussen i næringsforeninga. - Det bidrar til å skape et positivt omdømme.
Les mer i Harstad Tidende lørdag
