Kan være kidnappet

Letingen etter Tara har pågått i dagevis, foreløpig uten hell.

Eierne av cavalieren Tara, som forsvant for halvannen uke siden, mistenker at noen kan ha kidnappet hunden deres.

Publisert: 15.04.2008 kl. 17:36 , Endret: 15.04.2008 kl. 17:40

Det var under en skitur fra Folkeparken at to og et halvt år gamle Tara ble borte for Lisbeth Bjerkeng. Til tross for iherdig søk over flere dager er hunden ennå ikke funnet.

– Vi har saumfart Folkeparken og vi har snakket med synske som sier hun ligger død her og død der, men når vi forsøker å finne henne, så er og blir hun borte. Så vi begynner å helle i den retning at noen har tatt Tara, sier hun.

Det er i det hele tatt veldig mange som er opptatt av Taras skjebne.

Hele byen på leit

– Det har ikke gått en dag uten telefoner. De ringer for å høre hvordan det går og at de ser etter Tara. Det virker som om hele byen leter, sier Lisbeth Bjerkeng. – Vi har også fått telefoner fra barn som spør om vi har funnet Tara, og synes så synd i henne.

Og oppmerksomheten har ført Taras historie langt av sted.

– Vi driver avl av rasen. Og vi har hatt Tara hos en fôrvert i Tromsø. Og også der har avisleserne fått høre om Taras forsvinning.

Verdifull

For eierne er Tara ikke bare en elsket hund. Ettersom Lisbeth Bjerkeng driver eget oppdrett, er Tara også en verdifull hund.

– Hun er to og et halvt år gammel og klar til avl. Hennes stamtavle er godt dokumentert. Og det er et økonomisk stort tap å miste henne. Men det viktigste er ikke det økonomiske - det er å finne henne, sier Bjerkeng som, til tross for dagevis med leting, ikke har gitt opp.

– Vi har fortsatt håp om å finne henne. Vi sjekker alle tips og innspill og håper Tara dukker opp, sier hun og legger til at dusøren fortsatt står ved lag.

FAKTA

  • Tara forsvant under en skitur lørdag 5. april
  • Tara er en ni kilos hund av rasen Cavalier King Charles Spaniel
  • Hun er sort og hvit, og har tegninger i brunt
  • Hun er tillitsfull og hadde på seg et gult halsband med sorte poter da hun forsvant
  • Tara er også ID-merket med mikrobrikke

Diskuter denne saken

Innsendt av Hundeeier 25.04.2008 11:22:07 Varsle!

Håper dere finner denne skjønne hunden!

Skal holde øynene åpne. Håper HT følger opp saken, slik at alle som leter får vite om hunden er funnet. Så bra at Ht trykket denne saken! Lykke til!

Innsendt av Solveig Evensen 17.04.2008 14:50:07 Varsle!

Til dere som kun har frekke svar å komme med: Dere bruker såpass mye tid og energi på denne saken at den er tydeligvis "stor nok" :) Hvorfor blar dere ikke bare til neste sak? Burde være enkelt nok. Det er svært få av dere som tør å gå ut med ordentlig navn også...lurer på hvorfor.

Jeg håper dere finner hunden deres i god behold! Og om det verste skulle ha skjedd, at dere i alle fall slipper å gå rundt i uvisshet.

Innsendt av silje 16.04.2008 17:26:49 Varsle!

syns dere er noen skikkelige drittsekker dere lenger ned her. vet dere hva jeg så i avisa her om dagen? en mann som hadde blitt så redd for ei MUS at han løp ut av leiligheten og ringte politiet. politiet lette i leiligheten, men fant ikke musa. så hvis avisa kan skrive om noe SÅNT, så syns jeg Tara bør få sin egen artikkel og vel så det!! det er så masse tull i avisa at noe seriøst en gang iblant faktisk ikke skader! skjønner ikke hvorfor folk syns det er så stas å slenge dritt! jeg håper det er unger som har skrevet innleggene lenger ned, hvis ikke har dere et SERIØST problem med dere selv! og dere kan bare skrive masse dritt om meg og det jeg har skrevet her, men da blir bare anelsene mine bekreftet ;-) håper de finner Tara, jeg krysser fingrene ;D

Innsendt av Gøril O 16.04.2008 15:05:24 Varsle!

Blir så overrasket over at folk kan slenge skitt til de stakkars personene som har mistet hunden sin. hadde jeg mistet en av mine, hadde jeg ikke nølt med å kontaktet aviser ol for å få historien ut - slik kan folk være oppmerksomme på hunden. Dere syter over at vi som bryr oss har lite å skrive om - hva med dere da?? At dere gidder! Krysser fingrene for at Tara kommer til rette igjen.

Innsendt av Andreas Bjerkeng 16.04.2008 14:08:10 Varsle!

Legger merke til en god del idiotiske kommentarer her. For det første kan de som ikke bryr seg bare bla forbi annonsen om Tara, og for det andre, så er de stor i kjeften til å skrive mye tull, men å stå frem med navnet sitt, det er de alt for feige til...

Greit nok at det er båndtvang, men når man er innerst inne i Folkeparken, så er det faktisk lov å slippe hunden litt løs så de får løpt av seg.

I tillegg høres det ut som om de som slenger dritt her ikke har følgt med på saken.

Tara er ikke en løs hund, løshunder har ikke eiere. Men det har Tara.

Håper Dere som skriver så mye dritt her mister noen dere er glade i, så skal vi se hvem som bryr seg om hva.

Tror ikke dere hadde vært sånn om det var noen dere mistet.

Innsendt av antepia 16.04.2008 11:16:42 Varsle!

så mange saklig kmmentarerdet har vært...tara e ikkje tel fare for on sauer,og det e jo viktig å buskapet frm at tara er borte,jo flere som veit det....jo større e sjansen for å inne ho...så kjempebra av avisen...slike saker er like om ikkje mer viktig enn masse anna tull som fylles i avisa hverdag..håpe at tara kommer tilrette...av hele mitt hjerte:)

Innsendt av karin aaaa 16.04.2008 09:54:30 Varsle!

Leser historien og innleggene som er kommet Det og miste en hund på et slikt vis er alt annet enn morsomt.Håper av hele mitt hjerte at dere får Tara tilbake i god behold,FLOTT at H.T.tar opp denne saken. Lykke til.

Innsendt av busemann 16.04.2008 09:43:51 Varsle!

korr mange bønder får revve ijæl lamman sine på grunn a laushunna.

næi skyt di jævla laushunnan.

Innsendt av antepia 16.04.2008 11:20:01 Varsle!

du e utruli sakeli og det krever et sakeli svar....så mange tullinga i trafikken ...så skyt dem...dem e jo tel fare for oss andre;)beklage klarte ikkje å la være å svare....

Innsendt av Chica 15.04.2008 22:36:22 Varsle!

Tara står på vår hjemmeside sammen med flere andre!

Om sidens Arbeid å hovedmål!

www.123hjemmeside.no/dyrforsvunnet

Vi som driver siden er jeg Inger (eier til chica) å Håkon (eier til Layza) som begge er blitt stjålet!

Dette har vi gjort for å gjøre alt vi kan for å få dyrene tilbake, samle opplysninger å eiere på en plass, å for å engasjere flest mulig for å så kanskje klare å sette ett press på myndighetene.

Dette er en probemstilling som bare kommer til å vokse hvis vi ikke følger andre land (Tyskland,Russand og Finnland) å lager strengere lover å regler på dette!

NÅ ER FORUMET PÅ PLASS!

sjekk det ut på:

http://forsvunnededyrsforum.unlimitedforum.com/index.htm

Vi har allerede opparbeidet oss mange gode kontakter å hjelpere både i norge å i utlandet.

Å etter det jeg har forstått så har også nkk blitt informert å har hatt ett internt møte om saken!

På siden er også andre dyr og blandinger velkomne. "Blandiser" er også dyr med følelser å etterlater seg ett savn på lik linje med rasedyr. Å blir de stjålet kan jo også deres skjebne bli mye verre da de ikke har noen avls verdi!

Å det skal de som har stjålet disse hundene/dyrene vite...Jeg kommer ALDRI til å gi meg! Om jeg fikk Chica hjem i dag så er ikke saken over for min del!

Sjekk ut siden å se hva du kan gjøre for å hjelpe! Du kan blandt annet sende navn og hvor i landet du bor å melder deg da frivilig til å bli tipssjekker i ditt nærmiljø!

Hvis vi alle gjør litt...da blir veldig mye gjort!

www.123hjemmeside.no/dyrforsvunnet HJELP OSS Å HJELPE!

Innsendt av roger 15.04.2008 20:52:54 Varsle!

e vel båndtvang fra 1 april!!

Innsendt av Jan Olsen 15.04.2008 20:33:33 Varsle!

For ikke så lenge siden ble katta mi påkjørt. Synd at jeg ikke gikk innom Harstad Tidende med saken. Kunne blitt en STOR sak!

Innsendt av Andreas Bjerkeng 17.04.2008 03:34:04 Varsle!

Synd katten din ble påkjørt, men poenget er at du faktisk vet hva som hendte med katten, og i tilleg "fant" den og vet hvor den er.

Her er det snakk om at hunden er borte og kan være hvor som helst.

Hun kan ligge skadet i skogen, kan ha falt gjennom iset i en bekk og evt. frøse i hjel....

Bruk hode å vis litt respekt, har du ikke noe bra å si, så la være å si noe...

Innsendt av Linda 15.04.2008 20:19:08 Varsle!

herregud kor teit folk e,det e faktisk en like stor sak å møste en hund som ett menneske! den har ett liv den å! æ bi sjikkeli irritert når æ læs kor teit å egoistisk folk her kan være, harstad e en dritt by me drittfolk som bære tenke på sæ sjøl! å faktisk så e det båndtvang, men en hund må få følelsen av å være fri å kunne sprenge å leke den å,det e det som e naturlig førr den, Den SKAL faktisk ha muligheten tell å sprenge fritt minst 1 time daglig.vess ikje e det som ett fengsel for dæm, å du kan jo prøve å være lænka fast å ikje kunne gjøre det du måtte ønske når du vil det, du som e så nøye på båndtvang!!

æ håpe verkeli di finn hund sin å æ ska oppfordre alle t å følge med å hjelpe dæm tell dæm finn hund!! =)

Innsendt av lol 15.04.2008 20:49:51 Varsle!

Er enig i at hundens liv også er verdt noe, og det er selvfølgelig synd for dem som har mistet hunden sin, men storsak om kidnapping på HT er vel å tøye strikken litt langt.

Innsendt av fbg f ew fe f 15.04.2008 18:32:19 Varsle!

skal pøvre så se etter hund tarn

Innsendt av Jan Olsen 15.04.2008 18:20:05 Varsle!

Har dere ikke viktigere ting å skrive om?

Innsendt av Ola Dunk 15.04.2008 19:03:15 Varsle!

Når dette blir slått opp som en "storsak" på HT.no, så må dere virkelig ha lite å skrive om...

Innsendt av KK 15.04.2008 17:58:14 Varsle!

Ja hva om dere hadde brukt bånd slik man bør på hunder. Da hadde ikke dette skjedd.

Innsendt av petra 15.04.2008 21:17:52 Varsle!

Det er faktisk båndtvang ja. Ringe synske...??? Belemre HT og leserne... hjelpe meg!!, ..dere har skylda selv.

Innsendt av Tone 19.01.2009 00:21:20 Varsle!

Man vil jo bare det beste for hunden sin..Ringe synske, ja selvfølgelig. Jeg ville forsøkt absolutt ALT. Reist til verdens ende om nødvendig. Om hunden min ble borte vet jeg ikke om jeg ville leve lenger. Tanken på å ikke vite hvordan han har det. Tror ikke han kan akseptere noe annet liv enn med oss som elsker han over alt på jord. Er livredd kidnapping. Han er med over alt, også på jobb, tør ikke la han vente i bilen, så det er problematisk. Men, sånn er det å ha hund. Jeg er like glad i hunden som i barnet mitt,selv om jeg vet han har et kortere liv. Det er faktisk sant. Kanskje jeg har vært heldig med hund? Tror de fleste ser på hundene sine som barna sine. Alle kommentarer som sier at en sånn sak ikke er viktig høres for meg SÆR ut og har hatt en fattig barndom og liv.

Innsendt av Andreas Bjerkeng 17.04.2008 03:39:43 Varsle!

Håper så inderlig at du mister noen du er glad i...., så får vi se hvor mye du bryr deg om de....

Kanksje du bare blir å legge det i nicket ditt på MSN eller noe...

Så sitter du å håper på at noen leser det...

Ingen har sakt at du trenger å lese alt som står i avisene om du ikke har lyst...

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Harstad Tidende ønsker en åpen og saklig debatt. Innleggene forhåndsredigeres ikke, men vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Synger for finaleplass

Marthe Valle synger i kveld for en plass i Melodi Grand Prix-finalen. Les mer

Trendy i matveien

Sushi er nå også blitt en trendmat i nord. Les mer

Kle deg godt søndag

Skal du ut på søndagstur er det all grunn til å kle seg godt. Det blir hustrig i nord. Les mer

Ilios-festivalen

En helt annen dans

Elevene ved Harstad kulturskole stiller i kveld i selvsydde kostymer på sirkelrund dansescene i storsalen på kulturhuset under en urfremføring av nykomponert verk på Iliosfestivalen. Les mer

Ilios-festivalen

Herlig avslappende

Lørdag var det tre intimkonserter på torget i Harstad. – Herlig avslappende, mente en av tilhørerne, Ingrid Bürkner Hanssen. Les mer

Rekordår for reiselivet

Overnattingsbedriftene i Nord-Norge hadde drøyt tre millioner overnattinger i 2011. Det er nesten ti prosent mer enn året før. Les mer

Ilios-festivalen

Tilbud til trommiser

Sykdom gjør at Ilios-festivalen må bytte ut en pianist med enda en trommeslager. Det kan byens trommiser være glad for. Tar du med trommestikker slipper du inn på trommekonsert til halv pris. Les mer

Går aldri av moten

Dongeri går aldri av moten. Den brukes hele året. Les mer

Suzana Marias valg

Suzana Maria Costa Johansen fra Harstad sang seg inn i hjertet til både Magne Furuholmen og Hanne Sørvaag på Tv 2 i kveld. Dermed måtte hun velge. Les mer

Kortreist

Magi fra innerst til ytterst

Med utgangspunkt i det gamle posthuset på Skaland kan du oppleve Nord-Norges best bevarte hemmelighet, yttersia av Senja. Les mer

Veteran på klinikk

Jasmin Kuko fra Mostar i Bosnia er blitt veteran blant tannlegene i byen. Les mer

Hurtigbåtskandalen

Nærmere ei rettssak

Fylkesrådet har varslet Boreal Transport Nord om oppsigelse av hurtigbåtkontrakten. Les mer 11

Relaterte artikler

Den lille hunden Tara savnes sårt i eierfamilien. Les mer

 

Clooney til topps i reklamekåring

Oslo (NTB): DNBs reklamefilm «George», med Hollywood-stjernen George Clooney i en av rollene, ble lørdag tildelt norsk reklamebransjes gjeveste pris, Gullfisken. Les mer

 

PSG fortsatt i tet

Paris (NTB-AFP): Paris Saint-Germain holder forspranget på tre poeng ned til Montpellier. Les mer

Real Madrid tangerte klubbrekorden

Madrid (NTB): Med 1-0-seieren borte mot Getafe lørdag tangerte Real Madrid klubbrekorden for antall seirer etter 21 serierunder. De spanske serielederne er oppe i 18 seirer denne sesongen. Les mer

 

Bobby Bare og Petter Øien fikk flest stemmer

Florø/Oslo (NTB-Margrethe Håland Solheim): Bobby Bare og Petter Øien fikk flest stemmer i den siste delfinalen i Melodi Grand Prix. Tariq & Julia Maria og Tooji kom seg også til den norske finalen neste helg. Les mer

Bobby Bare og Petter Øien fikk flest stemmer

Florø (NTB): Under årets siste delfinale i Melodi Grand Prix i Florø var det Bobby Bare og Petter Øien som fikk flest stemmer. Tariq & Julia Maria og Tooji kom seg også til finalen neste helg. Les mer

Zambia til semifinale i afrikamesterskapet

Bata, Ekvatorial-Guinea (NTB-AFP): Zambia slo Sudan 3-0 lørdag og tok seg greit til semifinale i afrikamesterskapet i fotball. Elfenbenskysten tok seg også videre etter 3-0 mot Ekvatorial-Guinea. Les mer

Millionpris til «Kompani Orheim» før norsk premiere

Göteborg (NTB-Wenche Schjønberg): Lørdag gjorde «Kompani Orheim» rent bord og vant en av verdens største filmpriser, den store nordiske filmprisen i Göteborg. Og det til tross for at filmen ikke engang har hatt premiere i hjemlandet Norge. Les mer

Sørlie med grep om Femundløpet

Tynset (NTB): Robert Sørlie har overtaket i Femundløpet. Han leder med sju minutter på Ralph Johanneses inn til sjekkpunkt Tynset. Les mer

«Kompani Orheim» vant nordisk filmpris

Göteborg (NTB): Den norske filmen «Kompani Orheim» vant lørdag den store nordiske filmprisen i Göteborg. Prisen er på 1 million svenske kroner. Les mer

Niinistö går for seier i Finland

Helsingfors (NTB-AFP-TT): Konservative Sauli Niinistö har en klar ledelse på meningsmålingene før finnene søndag avgjør hvem som blir landets neste president. Les mer

 
Tracker image