I nasjonalt atlas

Etter hvert kommer alle milene med skiløyper i Harstad med i løypeatlaset på skisporet.no. Foto: Ivar L Paulsen

Skiløyper i Harstad og Lødingen er nå en del av et nasjonalt løypeatlas på nettstedet Skisporet.no.

Ivar L Paulsen

Publisert: 20.02.2012 kl. 19:21

Skisporet.no er et nettsted som presenterer det meste av det Norge har å by langrennsløpere. Her finner du øyeblikksoppdatert prepareringsstatus på alle løypene, og kombinert med detaljert time-til-time værvarsel gir dette deg det beste grunnlaget for en perfekt langrennstur.

Løsningen er laget både for skientusiaster som benytter pc, men har også en app til android eller iphone.

– Vi har nå oppdaterte løyper på nettstedet skisporet.no. Her blir alle traseene oppdatert etter hvert som maskinen preparerer løypene, heter det på kommunens egne nettsider.

Ved hjelp av fargekoder framgår det hvor lang tid det er siden siste preparering.

– Etter hvert som vår oppdragsgiver, som drifter nettstedet skisporet.no, får digitalisert kjøreloggen vår, blir alle løypetraseene våre å finne her. Nå ligger lysløypene og Fjellevegen til Musvatnet inne, i tillegg til noen småløyper nær startsletta.

Løypenettet i Folkeparken er foreløpig det nordligste i landet som er å finne på skisporet.no. Her finner du i tillegg løypene i Kilbotn og i Lødingen.

Institutt på tur

Ansatte ved Veterinærinstituttet i Nord-Norge var i starten av mai på fagsamling i Harstad-området. Les mer

Klar til 1. juni

Ved Grand Hotell i Harstad venter de ansatte på noe nytt i resepsjonen. Les mer

Flytende hollender

En flytende hollender ved navn Lars er innom Harstad denne uke. Les mer

Overleverte bildet

Før Hercules-flyet Siv krasjet inn i Kebnekaise i mars laget Id Maren Lia Bakkland fra Skånland et bilde av ulykkesflyet. Nå er bildet overlevert 335-skvadronen på Gardermoen. Les mer

Blant landets beste

Kristoffer Lorentsen fra Harstad er landets nest beste teknologistudent. Les mer

Stor bot til styreleder

Årsak: Manglende selvangivelser for flere år. Les mer

Planlegger økte billettpriser

Billettprisene på buss og båt kan bli økt på grunn av budsjettunderskuddet i Troms fylkeskommune. Les mer og si din mening 5

Forsøplet Nupen-romantikk

Det er mye som kommer frem når snøen går bort. Les mer 1

Nær sommertemperatur

Det er en smule usikkert, men slår varselet til blir det 15 grader i Harstad torsdag. Dessverre varer det ikke. Les mer

Penger til harstadskoler

Kanebogen og Hagebyen skoler har fått midler til utvikling av skolebibliotekene. Les mer

Uavgjort for Medkila

Medkila og Sola spilte uavgjort 2-2 i Harstad søndag. Les mer

Sjeldent fenomen på himmelen

Astrofysiker Knut Jørgen Røed Ødegaard ber deg holde deg våken natt til mandag. Les mer

Institutt på tur

Ansatte ved Veterinærinstituttet i Nord-Norge var i starten av mai på fagsamling i Harstad-området. Les mer

 

Flytende hollender

En flytende hollender ved navn Lars er innom Harstad denne uke. Les mer

Nasjonaldag feiret

Feiringen av 17.mai for Gausvik og Sandtorg ble gjennomført på tradisjonelt måte. Les mer

 

Anna Rogde i byen

Skonnerten Anna Rogde blir liggende i fem timer ved kai i sentrum på nasjonaldagen. Les mer

Dekker klassetur

Ved Ibestad skole har en klasse kjørt dekkskifte for å skaffe penger inn til den planlagte klasseturen. Les mer

Liv Tone fenget

Hele 90 pensjonister i Harstad møtte opp for å høre Liv Tone Lind. Les mer

Kor på langtur

Kvæfjord Mannskor har vært på langtur. I slutten av april var de i Toscana. Les mer

Internasjonalt preg

Else Groth synes Harstad kirke har et internasjonalt preg denne våren. Les mer

Trives i kirka

15-årigene Frida Mjelle Rønning og Martine Elise Norman Olsen ble lørdag formiddag konfirmert i Harstad kirke. Les mer

Maria ledet an

Menighetsrådsleder Maria Serafia Fjellstad ledet lørdag konfirmantene inn i prosesjon i Harstad kirke. Les mer

 
Tracker image