Tips oss

Tips oss 24 timer i døgnet på 770 18 001

  • Ring 770 18 001 (telefonen er betjent hele døgnet)
  • Send e-post til tips@ht.no
  • Send SMS eller MMS med bilder til 2399, kodeord HT TIPS

Satte punktum for eiendomssalget

EVENES: Evenes formannskap satte et endelig punktum for det kontroversielle salget av Stuneshaugen.

Flertallet i formannskapet mener kommunestyret hadde nok opplysninger om både landbrukseiendommen og hva den skulle brukes til i framtiden, for å fatte et gyldig vedtak om å selge den til Leif Lien.

Bare Edgar Fedreheim (Sp) ville sende saken tilbake til kommunestyret, men fikk bare sin egen stemme for det.

Dermed fikk ikke Even Fjellaksel medhold i sin klage på at Lien fikk kjøpe eiendommen. Han fikk ikke kjøpe eiendommen fordi Liens bud var større. Kommunestyret vedtok å selge eiendommen til Lien med ni, mot seks stemmer for kr 31 500. Fjellaksels bud var på 26 000 kroner.

Fjellaksel mener at kommunestyret fattet sitt vedtak om å selge Stuneshaugen til Lien på feilt grunnlag, noe formannskapet altså avviser. Lien har forøvrig betalt eiendommen og fått tinglyst skjøtet.

 
Ht.no oppfordrer sine leserne til debatt! Du kan kommentere som gjest, med din bruker på Disqus, facebook og andre sosiale medier. Innleggene blir moderert før de kommer på trykk. Derfor kan det ta litt tid før innleggene vises. Innlegg som skrives utenom arbeidstid (0700 - 2200), vil bli lagt ut så snart de er godkjent.

Ht.no sine debattregler:
1. Signer innlegget ditt helst med fullt navn.
2. Vi har ytringsfrihet, men ingen ytringsplikt. Trakassering, trusler eller hatske meldinger blir ikke godkjent. Det samme gjelder svært usaklige innlegg.
3. Forøvrig oppfordrer vi til en saklig og respektfull tone i debatten.

Disqus

De spiller roller

Cosplay-trend har inntatt byen.

Drillet i deilig varmerekord

Varmeste 17. mai i Harstads-historie.

Her har det vært fest

Politiet synes godt russen kunne ryddet opp.

SAKEN ER OPPDATERT

Gressbrann i Tovik

Brannvesenet fikk kontroll over den litt omfattende gressbrannen.

Savnede var ikke savnet

Ungdommene takket nei til hjelp fra redningshelikopteret.